Awaria samochodu? Kupuj części zamienne najtaniej!

diesel-1.3-multijet-468

Awaria samochodu zwykle w konsekwencji wymaga od nas kupienia części zamiennej która uległa awarii. Na rynku producentów części zamiennych panuje jednak niska konkurencja co często prowadzi do zawyżania cen niektórych podzespołów, szczególnie tych do których nie można kupić części zamiennej.

Producenci samochodów w celu jak największej korzyści co logiczne produkują części zamienne w bardzo wysokich cenach. Nasze samochody szczególnie po 2 latach użytkowania narażone są na podwyższone stopień odniesienia awarii. Oczywiście nie ma problemu jeśli nasze auto znajduje się jeszcze na gwarancji, gdzie i jak jednak szukać pomocy jeśli za drogą część będziemy musieli wyłożyć pieniądze z własnej kieszeni?

W dzisiejszych czasach samochody produkowane są na jednych podzespołach. Oznacza to, że części np. od Seata pasują do Volkswagena. Problem pojawia się jednak jeśli chodzi o same nazewnictwo tych podzespołów. Dajmy na ten przykład: W serwisie Volkswagena wtryskiwacz można kupić za 2658 zł, podczas gdy ta sama część w Mitsubishi kosztuje już  6581 zł!

Różnica jest naprawdę spora. Tak więc warto dokładnie poszukać a w miarę możliwości skontaktować się z osobą rozeznaną w tej kwestii. Chodzi przecież o nasze pieniądze.

Reklamy